Online News 2021-06-22 21:49:17

सूचनामन्त्री लाई मोहम्मदले मंगलबार नाइजेरियाको सरकारले ट्वीटरको सञ्चालन स्थगित गर्ने निर्णय गर्नु अघि संविधान, राष्ट्रिय सुरक्षा ऐन, साइबर अपराध कानून र कम्पनी तथा सहयोगी मामिला ऐन, (कामा) मा भर परेको बतायो।

श्री मोहम्मदले फेरि ट्विटर किन नाइजेरियामा सञ्चालन हुनबाट निलम्बन गरे भनेर वर्णन गरे।

उनले ट्विटरका मुख्य कार्यकारी अधिकारीको गतिविधि उद्धृत गरे, ज्याक डोर्सी, EndSARS प्रदर्शनको बखत प्रतिबन्धको एक कारणको रूपमा।

श्री मोहम्मदले मंगलबार सूचना, राष्ट्रिय उन्मुखीकरण, नैतिकता र मूल्यमान्यता सम्बन्धी राष्ट्रिय सुरक्षा, न्याय र वाणिज्य सम्बन्धी संयुक्त समितिले आयोजना गरेको अनुसन्धान सुनुवाईमा विवादित प्रतिबन्धको बारेमा बोल्नुभयो।

स House्घीय सरकारले माइक्रोब्लगिंग साइटको प्रतिबन्धको छानबिन गर्न सदनले जून the मा संकल्प गरेको थियो।

सरकारले माइक्रोब्लगिंग साइट जुन 4 मा स्थगित गर्‍यो, यसको गतिविधि नाइजेरियाको एकतामा अपमानजनक भएको भन्दै।

म Tuesday्गलबार, सरकारले श्री मोहम्मदको नेतृत्वमा एक समिति गठन गर्‍यो जुन ट्वीटरसँग कुराकानी गर्न थियो।

सुन्दै

सुनुवाइमा, मन्त्रीले गत अक्टुबरमा एन्डसर्स विरोध प्रदर्शनको क्रममा ट्विटरले खेलेको भूमिकाको खण्डन गरे, जसले यसो भने कि यसले प्रदर्शनकारीहरूका सन्देशहरूलाई मात्र रीट्वीट गरेन तर उनीहरूका लागि रकम जुटायो।

„एन्डसारस प्रदर्शनको क्रममा, उही ट्विटरले रिट्वीट गर्नको लागि आफ्नो प्लेटफर्म बनाएर, र एन्डसर्स प्रदर्शनकारीहरूको सन्देशहरू रिट्वीट मात्र गरेन तर एन्डसार्स प्रदर्शनकारीहरूको लागि रकम जुटाएर, यो हुडलम्सले हाइज्याक हुनु भन्दा पहिले, एक अप्रिय भूमिका खेलेको थियो,” उनले भने। ।

“नाइजेरियालीहरू बिर्सिसकेका छन् कि यिनीहरूले नै इन्डारस प्रदर्शनले 57 57 नागरिक, 37 37 प्रहरी र soldiers सिपाहीको मृत्यु गरे। हामीले करिब २66 सरकारी स्वामित्वका सम्पत्तिहरू ध्वस्त पारेका थियौं, लागोस राज्य सरकारका २०० वटा नयाँ बसहरू भुईंमा भत्काइए, w 83 गोदामहरू तोडफोड भए, र अझै पनि, ज्याक डोर्सीले एन्डसारसको गतिविधिलाई भीडमा बुझाए, त्यसैले हामीले भनेका गतिविधिहरू। ट्विटर संदिग्ध छ। ”

वैधता

प्रतिबन्धको वैधानिकतामाथि प्रश्नहरूको जवाफ दिँदै श्री मोहम्मदले १ 1999 1999। को संविधानको धारा 45 45, राष्ट्रिय सुरक्षा ऐन, साइबर अपराध कानून र कम्पनी तथा सहयोगी मामिला ऐन कमा सरकारलाई निर्देशन दिने कानूनको रूपमा औंल्याए।

मन्त्रीले भने, „यो सत्य हो तर सन् १ 1999 1999 1999 को संविधानको धारा 37,,3838, 40० र १ ले अभिव्यक्तिको स्वतन्त्रताको प्रावधान गरेको छ, यद्यपि यो संविधानको धारा by 45 ले वास्तवमा योग्य बनाएको छ जसको परिणामस्वरूप केही पनि छैन। यस संविधानको धारा, 37,। 38, 39,, 40० र १ मा प्रजातान्त्रिक समाजमा उचित रुपमा न्याय हुने कुनै पनि कानूनलाई अमान्य बनाउनेछ।

TEXEM

“(क) रक्षा, सार्वजनिक सुरक्षा, सार्वजनिक व्यवस्था, सार्वजनिक नैतिकता वा सार्वजनिक स्वास्थ्यको हितमा; वा

“(ख) अन्य व्यक्तिको अधिकार र स्वतन्त्रताको रक्षाको उद्देश्यका लागि।

„माननीय सदस्यहरू, हामीले ट्विटरको सञ्चालनलाई निलम्बन गर्नुको एक मात्र कारण यो थियो कि यसले नाइजेरियामा मतभेदलाई बढावा दिइरहेको थियो र एक राष्ट्रिय सुरक्षा जोखिम भयो।

“तपाईले धारा 45 45 को प्रावधान देख्न सक्नुहुन्छ, कसैलाई पनि श doubt्का छैन, धारा 39 of को प्रावधान पूर्ण छैन। Expression of को सन्दर्भमा अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको अधिकारले उपर्युक्त धारा 45 45 को प्रकाशमा यसलाई एक योग्य अधिकार बनाउँदछ जसले सार्वजनिक हितमा नागरिक स्वतन्त्रताको प्रतिबन्धलाई अनुमति दिन्छ।

साथै पढ्नुहोस्: बुहारीको रेपले ट्वीटर प्रतिबन्धको स्वागत गर्दछ, मिडियाको क्यानभास नियमन

“यदि तपाईंले नाइजेरियाको आन्तरिक सुरक्षालाई सुरक्षित राख्नको लागि राज्य सुरक्षाको पोशाक लगाउने राष्ट्रिय सुरक्षा ऐनको धारा at लाई हेर्नुभयो भने, यो नाजेरियाको आन्तरिक सुरक्षालाई खतरामा पार्ने कुनै पनि मञ्चलाई सञ्चालन हुन दिइने छैन भन्ने कुरा धेरै शिक्षामूलक छ।

„यस अवस्थामा संघीय सरकारले नाइजेरियामा ट्वीटरको गतिविधिहरू यस देशको स्थायित्वको लागि अपरिहार्य ठान्छ।”

यसैबीच समितिका अध्यक्ष सेगुन ओडेबुन्मी (एपीसी, ओयो) ले समितिले आफ्नो प्रतिवेदन सभामा पेश गर्ने बतायो।

उनले भने, “जस्तो मैले सुरुमा भनेको थिएँ, यो अनुसन्धानिक सुनुवाई हो, हामी आफ्ना तथ्यहरू बटुल्दैछौं, र हामी परमेश्वरको विशेष अनुग्रहबाट सदनमा फिर्ता रिपोर्ट गर्नेछौं। अहिले सम्म धेरै राम्रो, हामी किन सशस्त्र छौं कि ट्विटरलाई किन निलम्बित गरियो।

“पत्रकारहरुलाई, हामीले आफ्नै काम गरेका छौं, हामी यसलाई तपाईको अघि धकेल्नेछौं। यो देश हो जहाँ हामी सबै सम्बन्धित छौं। हामीले यस देशलाई सम्हाल्नको लागि मानवीय सम्भव सबै कुरा गर्नुपर्छ। „

समर्थन PREMIUM TIMES 'अखंडता र विश्वसनीयता को पत्रकारिता

राम्रो पत्रकारितामा धेरै पैसा खर्च हुन्छ। तर राम्रो पत्रकारिताले मात्र राम्रो समाज, उत्तरदायी लोकतन्त्र र पारदर्शी सरकारको सम्भावना सुनिश्चित गर्न सक्छ।

मुलुकमा उत्तम अन्वेषण पत्रकारितामा नि: शुल्क पहुँचको लागि हामी तपाईंलाई यो महान प्रयासलाई हल्का समर्थन गर्ने कुरामा विचार गर्न आग्रह गर्दछौं।

प्रीमियम टाइम्समा योगदान दिएर, तपाइँ प्रासंगिकताको पत्रकारिता कायम गर्न मद्दत गर्दै हुनुहुन्छ र यो नि: शुल्क छ र सबैको लागि उपलब्ध रहेको सुनिश्चित गर्दै।

दान गर्नुहोस्


पाठ विज्ञापन: यहाँ विज्ञापन गर्न । विलीलाई कल गर्नुहोस् +2347088095401 …


पीटी म्याग अभियान ई