Online News 2021-06-22 21:11:38

राष्ट्रपति मुहम्मदु बुहारी मंगलबार अबुजाले राष्ट्रिय गरीबी न्यूनीकरण राष्ट्रिय स्टीयरिंग कमेटी (एनएससी) का उद्घाटन उपराष्ट्रपति यामी ओसिनबाजोको अध्यक्षतामा हुनेछ र १० वर्षमा १० करोड नाइजेरियनलाई गरिबीबाट मुक्त गर्ने आफ्नो प्रतिबद्धता दोहोर्‍याएको छ। कार्यान्वयन र कोषको लागि रूपरेखा।

उपराष्ट्रपति, महास of्घका सचिव बॉस मुस्तफा, केही गभर्नर र उच्च सरकारी अधिकारीको उपस्थितिमा बोहराले राष्ट्रपति एनपीआरजीले पहिले नै निजी इक्विटी कोष, नाइजेरिया इन्भेस्टमेन्ट र ग्रोथ स्थापना गर्ने प्रस्ताव अघि सारेको उल्लेख गरे। कोष (एनआईजी-फंड), संसाधन परिचालन ड्राइवको नेतृत्व गर्न र दिगो तरीकाले संसाधनहरू प्रबन्धन गर्न।

राष्ट्रपति मुहम्मू बुहारीले आज दिउँसो राज्य आवास, अबुजामा ग्रोथ स्ट्र्रेटेजी (एनपीआरजीएस) को साथ राष्ट्रिय गरीबी न्यूनीकरणका लागि राष्ट्रिय संचालन समिति (एनएससी) का उद्घाटन गरे। [PHOTO CREDIT: Bashir Ahmad]
राष्ट्रपति मुहम्मू बुहारीले आज दिउँसो राज्य आवास, अबुजामा ग्रोथ स्ट्र्रेटेजी (एनपीआरजीएस) को साथ राष्ट्रिय गरीबी न्यूनीकरणका लागि राष्ट्रिय संचालन समिति (एनएससी) का उद्घाटन गरे। [PHOTO CREDIT: Bashir Ahmad]

“यो यात्रा जनवरी २०२१ मा सुरु भयो जब मैले राष्ट्रपति आर्थिक सल्लाहकार काउन्सिलका अध्यक्ष र संघ सरकारको सचिवलाई १० करोड नाइजेरियनहरूलाई दस (१०) वर्षमा गरिबीबाट मुक्त गर्ने कुराको लागि संयुक्त रूपमा काम गर्न निर्देशन दिए।

“मलाई खुसी लागेको छ कि यस समावेशी गरीबी न्यूनीकरण रणनीति तयार गर्ने प्रक्रियाले विगतका गल्तीहरूलाई मान्यता दिएका थिए र सरकार, विकास साझेदारहरू, निजी क्षेत्रका सबै तहमा हुने विस्तृत परामर्श मार्फत दिगो गरीबी निवारणको जग बसालेको छ। नागरिक समाजका साथसाथै उनले भने। ’

राष्ट्रपति मुहम्मू बुहारीले आज दिउँसो राज्य आवास, अबुजामा ग्रोथ स्ट्र्रेटेजी (एनपीआरजीएस) को साथ राष्ट्रिय गरीबी न्यूनीकरणका लागि राष्ट्रिय संचालन समिति (एनएससी) का उद्घाटन गरे। [PHOTO CREDIT: Bashir Ahmad]
राष्ट्रपति मुहम्मू बुहारीले आज दिउँसो राज्य आवास, अबुजामा ग्रोथ स्ट्र्रेटेजी (एनपीआरजीएस) को साथ राष्ट्रिय गरीबी न्यूनीकरणका लागि राष्ट्रिय संचालन समिति (एनएससी) का उद्घाटन गरे। [PHOTO CREDIT: Bashir Ahmad]

राष्ट्रपतिले जोड दिए कि राष्ट्रिय गरीबी निवारण ग्रोथ रणनीतिले गरिबीका मूल कारणहरूलाई सम्बोधन गर्ने छ जसको आधारमा यसले गरीबीको बहु-आयामिक प्रकृतिलाई व्यवहार गर्ने मानव र प्राकृतिक स्रोतहरूको तुलनात्मक लाभको व्यावहारिक परिप्रेक्ष्यमा व्यवहार गर्दछ। विभिन्न भू-राजनीतिक क्षेत्र।

उनले उल्लेख गरे:

“यो राष्ट्रिय संचालन समितिको अगाडि ठूलो चुनौती भनेको हाम्रो राम्रो नियतलाई औसत नाइजेरियनको सकारात्मक प्रभावमा अनुवाद गर्नु हो ताकि हामी हाम्रो देशको गरीबीको स्थितिमा सराहनीय प्रभाव सिर्जना गर्न सक्दछौं।

“भारतले २०० 2006 र २०१ between को बीचमा २ 27१ मिलियन मानिसहरु लाई गरीबीबाट उचाल्न सक्छ भने नाइजेरियाले पक्कै पनि १० बर्षमा गरीवीबाट १० करोड मिलियन उठाउन सक्छ। भाग्यवस, हामीले सुरू गरिसकेका छौं तर हामीले ढिलो कार्यान्वयन, अनुपयुक्त लक्ष्य र पर्याप्त स्रोतहरूको अभावका चुनौतीहरू अनलक गर्न आवश्यक छ।

राष्ट्रपति बुहारीले सुकाउने समितिको जिम्मेवारी सूचीबद्ध गरे: लंगर सहयोगी प्रयासहरू; रणनीति को कार्यान्वयन को लागी निरीक्षण प्रदान गर्न; प्राविधिक कार्य समूह र संघीय मन्त्रालयहरू, अतिरिक्त मन्त्रालयी विभागहरू र एजेन्सीहरू, क्षेत्रीय सरकारहरू र अन्य सरोकारवालाहरूलाई कार्यक्रमको उद्देश्यहरू पूरा गर्नका साथै प्रगति अनुगमन र अन्य कुनै पनि प्रयासलाई मार्गदर्शन प्रदान गर्ने जुन १० करोड मानिसहरूलाई बाहिर निकाल्ने उद्देश्यको प्राप्तिलाई बढाउनेछ। १० बर्षमा गरीबीको।

राष्ट्रपतिका अनुसार: „COVID-१ despite को बावजुद हाम्रो अर्थव्यवस्थाको प्रदर्शनले मलाई सान्त्वना दिन्छ कि हामी आफ्नो लक्ष्य हासिल गर्न सक्छौं तर हामीले राज्य र स्थानीय सरकारहरूसँग गम्भीरतासाथ मापन र कार्य गर्न आवश्यक छ।

„यो आह्वान अन्तर्राष्ट्रिय मुद्रा कोष, विश्व बैंक र हाम्रो आफ्नै नाइजेरियाली आर्थिक शिखर सम्मेलन समूहले हालसालै गरेका पूर्वानुमानहरूको सामना गर्नुपर्दा अझ बढी उचित भएको छ र सबैले यस कुरामा सहमति जनाए कि नाइजेरियाले आफ्नो गरिबीको स्थितिलाई सामूहिक रूपमा सम्बोधन गर्नु आवश्यक छ यदि हाम्रो आर्थिक लाभलाई निरन्तरता दिन हो भने। ’ ’

राष्ट्रपति बुहारीले भने, नाइजेरियाको राष्ट्रिय गरिबी निवारणको राष्ट्रिय विकास समितिले वृद्धि रणनीतिसहित संघीय सरकारका सचिव, श्रीमानका प्रमुख कर्मचारी, राष्ट्रपतिका एकिति राज्य (दक्षिण पश्चिम), राज्यपाल राज्यपाल (दक्षिण पश्चिम) राज्यपाल , सोकोोटो राज्य (उत्तर पश्चिम) का राज्यपाल, बोर्नो राज्य (उत्तर पूर्व) का राज्यपाल, नासरवा ​​राज्य (उत्तर केन्द्रीय) का राज्यपाल र इबोनी राज्य (दक्षिण पूर्व) का राज्यपाल।

TEXEM

समितिको अन्य सदस्यहरूः वित्त, बजेट र राष्ट्रिय योजना मन्त्री, बजेट र राष्ट्रिय योजना राज्यमन्त्री, मानवीय कार्य, प्रकोप व्यवस्थापन र सामाजिक विकास मन्त्री, कृषि र ग्रामीण विकास मन्त्री, उद्योग, व्यापार र लगानी मन्त्री , श्रम र रोजगार मन्त्री, शिक्षामन्त्री र स्वास्थ्य मन्त्री।

राष्ट्रपति बुहारीले समितिलाई तुरुन्तै काम सुरु गर्न लगाए जसले गर्दा प्राविधिक कार्य समूहले नट र बोल्ट पनि सँगै राख्न थाल्छ।

राष्ट्रपति मुहम्मू बुहारीले आज दिउँसो राज्य आवास, अबुजामा ग्रोथ स्ट्र्रेटेजी (एनपीआरजीएस) को साथ राष्ट्रिय गरीबी न्यूनीकरणका लागि राष्ट्रिय संचालन समिति (एनएससी) का उद्घाटन गरे। [PHOTO CREDIT: Bashir Ahmad]
राष्ट्रपति मुहम्मू बुहारीले आज दिउँसो राज्य आवास, अबुजामा ग्रोथ स्ट्र्रेटेजी (एनपीआरजीएस) को साथ राष्ट्रिय गरीबी न्यूनीकरणका लागि राष्ट्रिय संचालन समिति (एनएससी) का उद्घाटन गरे। [PHOTO CREDIT: Bashir Ahmad]

“तसर्थ, तपाईं TWG लाई तुरुन्त निर्देशन प्रदान गर्न विचार गर्न सक्नुहुन्छ, विकास वित्त निर्धारण रिपोर्टमा सार्वजनिक र निजी क्षेत्रको कोषमा NIG-कोष स्थापना गर्न; अवस्थित मानव पूंजी विकासको तालमेल मिलाउनुहोस्; गरिबी न्यूनीकरण पहलहरू जस्तै सामाजिक लगानी कार्यक्रमहरू, विभिन्न कृषि समर्थन पहलहरूको साथै लघु लघु र मझौला उद्यमहरूलाई सहयोग पुर्‍याउने; र विद्यमान विकास साझेदार समर्थन कार्यक्रमहरू र द्रुत-जीतको लागि सम्भावित परियोजनाहरू जस्तै नाइजेरिया COVID-19 कार्य पुन: प्राप्ति र आर्थिक उत्तेजनाको लाभ लिनुहोस्। ”

राष्ट्रपतिले भने कि ती जिम्मेवारी कडा थियो, तर कमिटीले १० बर्ष वा सो भन्दा कम उमेरमा १० करोड नाइजेरियनलाई हटाउने व्यावहारिकताले आगामी दुई बर्षमा समितिले आधारशिला निर्माण गर्न र प्रदर्शन गर्न सक्षम हुने विश्वास व्यक्त गरे।

“तपाईलाई सबैले थाहा छ कि फण्डि always सँधै चुनौती बन्नेछ विशेष गरी यस समयमा जब संसाधन सीमित हुन्छन्। यसैले एनपीआरजीएसले हाम्रो स्रोत परिचालन अभियानको नेतृत्व गर्न र दिगो तरीकाले स्रोत व्यवस्थापन गर्न निजी नाइजेरिया इन्भेस्टमेन्ट एण्ड ग्रोथ कोष (एनआईजी-फन्ड) को स्थापना गर्न निजी इक्विटी कोषको प्रस्ताव गरेको छ। ’

आफ्नो टिप्पणीमा समितिका सभापति उपाध्यक्ष ओसिनबाजोले वृद्धि रणनीतिसहितको गरीबी न्यूनीकरणले सरकारको गरिबी न्यूनीकरणका अन्य प्रयासहरुलाई सुदृढ पार्ने बताएका छन जसमा एन-पावर, स्कूल खुवाउने र सशर्त नगद हस्तान्तरण समावेश छ।

साथै पढ्नुहोस्: तथ्य – चेक: १०..5 मिलियन मानिसहरूलाई गरिबीबाट हटाउने बुहारीको दाबी

उपराष्ट्रपतिले भने कि देशको गरिबी निवारणका लागि स्थानीय सरकार, राज्य र स the्घीय सरकारले संयुक्त रूपमा काम गर्नु पर्ने राष्ट्रपतिको स्थिति फ्रेमवर्क र कार्यान्वयनमा राम्रोसँग प्रतिबिम्बित हुनेछ, पहुँच र समावेशीताको आवश्यकतामा जोड दिदै।

एसजीएफले भने कि मुलुकको गरीबीको स्थितिले ठूलो अनुपात लिने छ र बढ्दो जनसंख्याको साथसाथै COVID-१ p महामारीको कारणले परिस्थितिलाई अझ जटिल बनाएको छ।

उनले भने कि प्रशासनले COVID-१ poverty गरीबीको तुरुन्त प्रतिक्रिया देखायो र परिस्थितिलाई सहज बनाउन सकेको छ र मन्दीबाट छिटो निकास सुनिश्चित गरेको छ।

Femi Adesina

राष्ट्रपतिलाई विशेष सल्लाहकार

(मिडिया र प्रचार)

जुन २२, २०२१

समर्थन PREMIUM TIMES 'अखंडता र विश्वसनीयता को पत्रकारिता

राम्रो पत्रकारितामा धेरै पैसा खर्च हुन्छ। तर राम्रो पत्रकारिताले मात्र राम्रो समाज, उत्तरदायी लोकतन्त्र र पारदर्शी सरकारको सम्भावना सुनिश्चित गर्न सक्छ।

मुलुकमा उत्तम अन्वेषण पत्रकारितामा नि: शुल्क पहुँचको लागि हामी तपाईंलाई यो महान प्रयासलाई हल्का समर्थन गर्ने कुरामा विचार गर्न आग्रह गर्दछौं।

प्रीमियम टाइम्समा योगदान दिएर, तपाइँ प्रासंगिकताको पत्रकारिता कायम गर्न मद्दत गर्दै हुनुहुन्छ र यो नि: शुल्क छ र सबैको लागि उपलब्ध रहेको सुनिश्चित गर्दै।

दान गर्नुहोस्


पाठ विज्ञापन: यहाँ विज्ञापन गर्न । विलीलाई कल गर्नुहोस् +2347088095401 …


पीटी म्याग अभियान ई