Online News 2021-06-22 20:20:58

बेनिन शहर – इडो राज्यका गभर्नर, श्री गोडविन ओबासेकीले भनेका छन् कि अवैध संरचनाहरूको निरन्तर हटाइ राज्यको अतिरिक्त योजना कानून र विनियमसँग मेल खान्छ र यसको उद्देश्य वातावरण निर्मित वातावरणको वातावरण सुनिश्चित गर्ने र स्वच्छता गर्ने उद्देश्यले रहेको छ।

ओबासेकीले यो खुलासा गरे जब उनले mit० लक-अप स्टोरहरूको ध्वस्त साइटको भ्रमण गरे जब इयिकोग्बा हाउजि Estate ईस्टेटमा भवन निर्माण अनुमति बिना नै अवैध रूपमा निर्माण गरिएको थियो।

गभर्नरले भने: “गत केही हप्ताहरूमा तपाईले याद गर्नुहुनेछ कि हाम्रो टोलीले निर्माण अनुमति नभएको अवैध संरचनाहरू हटाउन शहरको वरिपरि घुम्दैछ, विशेष गरी सार्वजनिक गतिविधि भएका क्षेत्रहरूमा।

“धेरै व्यक्तिहरूले उचित प्राधिकरणको योजना वा अनुमोदन बिना शहरभर शपिंग मल्लहरू निर्माण गर्छन्। दुई वा तीन तहमा शपिंग मल्लको कल्पना गर्नुहोस्, लगभग or० वा 50० पसलहरूसँग, कुनै अनुमोदन छैन। यदि यस्तो भवन ढल्छ भने, तपाईं आफैले सृष्टि गर्नुहुने विध्वंसको कल्पना गर्न सक्नुहुन्छ। ”

उनका अनुसार, „सरकारले बेकार बस्न सक्दैन र राज्यभर भव्य भवनहरू निर्माण गर्दा अन्याय र अव्यवस्थालाई अनुमति दिन सक्दैन। विध्वंस एक चलिरहेको अभ्यास छ किनकि अपराधीहरुलाई सूचना दिइयो। यो स्टोर, जुन एक अवैध संरचना हो, सूचना प्रस्तुत गरियो। यसले सुरक्षा जोखिम प्रस्तुत गर्दछ किनकि यो पुलिस स्टेशनको नजिक छ; यसलाई तल झार्नु पर्थ्यो।

“पुलिसले उक्त आदेशलाई समर्थन गर्दै छ जुन हामी सहरमा लागू गर्न र लागू गर्न कोशिस गर्दैछौं, चाहे यो उनीहरूको आफ्नै भवनसँग सम्बन्धित छ वा पुलिसको स्टाफसँग सम्बन्धित छ। तिनीहरूले हामीलाई आश्वासन दिए कि उनीहरू त्यस राज्यमा सामेल हुनेछन कि त्यो आदेशलाई सुनिश्चित गर्न। ”