Online News 2021-06-22 19:59:49

लागोस – कस्टम्स द्वारा प्रमाणिकरण नगरिएका निजी विमानहरू यस बर्ष सरकार July जुलाईमा सरकारलाई जफत गरिने छ।

नाइजेरियाको भन्सार सेवाले सोमबार अबुजामा यो कडा चेतावनी दिएर घोषणा गरेको छ कि जुलाई from देखि सबै निजी जेट विमानहरुमा लगाउन लाग्ने छ कि उनीहरुका कागजातहरु प्रमाणित छैनन।

यसैले सेवाले निजी जेटहरूका सबै मालिकहरूलाई उनीहरूको कागजात प्रमाणित गर्न एक महिनाको अनुग्रह अवधिको फाइदा लिने कुरा सुनिश्चित गर्न सल्लाह दियो।

निर्देशन भाग I II धारा २ 27,, 35,; 45,; 46, ,२,, 56,, 56,, 63, र in 64 मा प्रदान गरिएको यसको वैधानिक कार्यहरूसँग अनुरूप छ; भाग इलेवन सेक्शन १ 144, १ 145, १55, १ ,०, १1१ र १44; र भाग XII भन्सार र उत्पादन शुल्क ऐन को धारा १ 167, १88, १ &,, २3 and, र १44।

भन्सारका जनसम्पर्क अधिकारी जोसेफ अताहले नाइजेरियामा सञ्चालनमा रहेका निजी स्वामित्वमा रहेको विमानको लेखा परीक्षणको बारेमा जनतालाई अपडेट गर्ने क्रममा उक्त खुलासा गरेकाले भनेका थिए कि सत्यापन एक प्रतिशतको भुक्तानी मार्फत एनसीएस नियम र राजस्व उत्पन्नको कडा अनुपालन सुनिश्चित गर्न हो। विस्तृत आयात पर्यवेक्षण योजना।

यो याद हुनेछ कि एनसीएसले मे 31१, २०२१ मा नाइजेरियामा आयात भएका निजी जेट विमानहरूको लेखा परीक्षण गर्ने योजना घोषणा गरिसकेको थियो; सरकारको सबै उचित राजस्व बेवास्ता गरिएको थिएन वा अपरेटिंग नियमहरूको उल्लंघन भएको कुरा सुनिश्चित गर्न।

अताहका अनुसार “० दिनको प्रमाणिकरण अवधिमा दुई हप्ता भित्र निजी विमानका केवल छ मालिकले निम्तो दिएका थिए, यो अद्यावधिक आवश्यक पर्‍यो र जवाफ नदिएका व्यक्तिलाई सम्झाईएको छ कि सम्भवतः उनीहरूको नजरबन्द हुन नदिन। विमान

“हामीले केहि आज वा भोली प्रमाणीकरणको लागि आउँदैछौं भनेर सिक्यौं। हामीलाई यो पनि थाहा छ कि केहिले आफ्नो निजी जेटहरू अस्थायी आयात प्रमाणपत्र अन्तर्गत ल्याए, जुन म्याद समाप्त भएको छ र नवीकरण गरिएको छैन। यी इन्फ्रक्शनहरू हुन्।

„प्रमाणीकरणको अन्त्यमा, हामीले खुलासा गर्न चाहेका केही चीजहरू प्रकाशमा आउनेछन्। हामी हाम्रो खोज July०-दिन अनुग्रह विन्डोको म्याद समाप्त भएपछि जुलाई on मा ज्ञात गर्नेछौं। कानूनमा माथि नभएको कारणले उनीहरूले डिफॉल्ट जोखिममा उड्ने आफ्नो विमानलाई रोक्न सक्छन्। „

अट्टाले भने कि सीमा शुल्क व्यवस्थापनले विश्वास गर्दछ कि निजी विमानका मालिकहरूले उच्च स्थानमा राखेका व्यक्तिहरू छन् जुन उनीहरूको विमानको आयातलाई नियन्त्रण गर्ने विद्यमान कानूनहरूको पालना गर्न इच्छुक हुन्छन्; सबै उचित शुल्क र करहरूको भुक्तान सहित।

“नाइजेरियामा आयात र निर्यातलाई नियन्त्रण गर्ने कानूनहरूको कार्यान्वयनका लागि जिम्मेवार सरकारी निकायको रूपमा एनसीएसले कुनै पनि पूर्वनिर्धारित निजी विमान मालिकलाई मंगलबार 6th जुलाई, २०२१ मा प्रमाणीकरण अवधि समाप्त भएपछि उचित प्रतिबन्ध लगाउन हिचकिचाउँदैन।

„श doubt्का रोक्नको लागि निजी विमान कम्पनीका मालिक वा तिनका प्रतिनिधिहरूले कोठा 30०5, ट्यारिफ र व्यापार विभागहरू, नाइजेरिया भन्सार सेवा मुख्यालय, अबूजामा बिहान १० देखि साँझ 5 बजेसम्म रिपोर्ट गर्नु पर्ने हुन्छ। सोमबार June जुनदेखि म Tuesday्गलबार July जुलाई, २०२० बीच „अट्टाले वर्णन गरे।

उनले थप गरे कि प्रमाणिकरणका लागि आवश्यक कागजातहरू हुन्; दर्ता को एयरक्राफ्ट प्रमाणपत्र; NCAA’S उडान अपरेशन अनुपालन प्रमाणपत्र; NCAA 's रखरखाव अनुपालन प्रमाणपत्र; गैर वाणिज्यिक उडानहरूको लागि एनसीएएको अनुमति; र अस्थायी आयात अनुमति।

भन्सार प्रवक्ताले जोड दिए कि चलिरहेको प्रमाणीकरण निजी विमानको कुनै पनि मालिकलाई असुविधा गर्न चाहेको थिएन, त्यस्ता व्यक्ति वा प्रतिनिधिहरू प्रमाणिकरणका लागि कागजातहरूको साथ आउन सक्छन्।