Online News 2021-06-22 19:48:40

बेनिन शहर – इडो राज्यका गभर्नर श्री गोडविन ओबासेकीले मंगलबार ईन्डो क्षेत्रीय विकास र बेनिन सहरी गुरुयोजनाको लागि इन्जिनियरि firm फर्म सिराज नाइजेरिया लिमिटेडसँग परामर्श सेवा सम्झौतामा हस्ताक्षर गरे।

ओबासेकीले बेनिन शहरको सरकारी भवनमा सम्झौता गरे पछि भने, यो योजनाले राज्यको विकास र बृद्धिका लागि परिभाषित टेम्प्लेट सुनिश्चित गर्नेछ।

उनका अनुसार, „ईडो क्षेत्रीय विकास योजना र बेनिन शहरी मास्टर प्लानका लागि परामर्श सेवा सम्झौतामा हस्ताक्षर गर्नु वास्तवमै अर्को माइलस्टोन हो। पछिल्लो समय यस प्रकारको व्यायाम एक पिढी अघि अप गरिएको थियो।

„आज इडोमा बस्ने अधिकांश व्यक्तिहरू कुनै मास्टर प्लान बिना नै बाँचेका छन्: यसले तपाईको भौतिक ठाँउमा देखिरहेको भ्रम र विकारलाई मुख्य रूपले वर्णन गर्दछ। सन् १ 18 १। देखि बेनिनमा हाम्रो योजनाहरू छन्, त्यसैले योजना बनाउनु हाम्रो लागि नयाँ होइन।

“विगत or० बर्ष वा हामीले, हामीले योजना गर्न छाडेका छौँ र आजको घटना हाम्रो लागि अत्यन्त महत्त्वपूर्ण छ किनकि यसले हामीलाई हाम्रो अतीतलाई फेरि जडान गर्न मद्दत गरिरहेको छ जहाँ हामी आउँदैछौं। यो अभ्यास तपाईं हाम्रो लागि योजना बनाउन आउँदै गरेको एक छैन; जान्नुहोस् कि तपाइँ हामीलाई मार्गदर्शन गर्न जाँदै हुनुहुन्छ।

“यो व्यायाम तपाईंले हामीलाई कागजातहरूको सेट दिन गइरहनु भएको होइन; हामी भविष्यको लागि आफ्नै योजनाहरू विकास गर्दा तपाईं हामीलाई मार्गनिर्देशन गर्न लाग्नुहुन्छ। तपाईं उपकरणमा अप टु डेट हुनुहुन्छ जुन व्यायामको यस प्रकारको कार्य गर्नको लागि आवश्यक छ। ”

„हामी यस अभ्यासमा १०० भन्दा बढी पेशेवरहरू राख्न तयार छौं, ताकि तपाईलाई गर्नुपर्ने काम गर्न सक्ने बढी मानवीय स्रोतहरू छन्। हाम्रो लागि यी योजनाहरू धेरै महत्त्वपूर्ण छन्, ”उनले थपे।

गभर्नरले अझै भने: “इडो एकदम द्रुत दरमा बढ्दैछ। सबैले शहरमा घर बनाउन सक्दैनन्, त्यसैले यो क्षेत्रीय योजना धेरै महत्त्वपूर्ण छ; हामी अब अन्य प्रमुख केन्द्रहरु को लागी योजना गर्न सक्छौं।

„यस योजनाको आधारमा हामीले जग्गाको प्रयोगको नयाँ परिभाषा गर्नुपर्नेछ र यसलाई ठीकसँग गर्नुपर्नेछ, ताकि हामीले कृषि, उद्योग र आवासीय क्षेत्रका लागि छोड्दै आएका क्षेत्रहरू अरूलाई थाहा पाउँदछौं।”

बेनिनमा रहेको संग्रहालयलाई घर फर्किएका कलाकृतिहरूबारे आश्वासन दिँदै ओबासेकीले अझै यसो भने: “एडो अफ्रिकाको सांस्कृतिक केन्द्र हो। १०० बर्ष भन्दा पहिले बेनिनबाट लगिएका हाम्रा केही कलाकृतिहरूको फिर्तीमा हामीले गरेका प्रगति र उपलब्धिका लागि परमेश्वरलाई धन्यवाद। हामीले यी कार्यहरू प्राप्त गर्न शहरलाई सुशोभित गर्न आवश्यक छ तिनीहरूलाई प्राप्त गर्न आइकनिक संग्रहालय बनाएर।

„तपाईंलाई थाहा छ संग्रहालयले विश्वका धेरै शहरहरूलाई परिष्कृत गरेको छ र त्यो हामीसँगको आकांक्षा हो; हामी आशावादी छौं कि यस अभ्यासले पूर्वाधारको अवस्थामा हामीले सामना गरेको अन्य स fix्कटहरू सुल्झाउन मद्दत गर्न सक्दछ। ”

यस अघि सिराजका प्रबन्ध निर्देशक कमल अज़ोरले भनेका थिए कि यो योजना बेनिन महानगरपालिकामा मात्र केन्द्रित छैन, बरु ग्रामीण समुदाय र गाउँलाई आफ्नो विशेष आवश्यकताको साथ कब्जा गरिरहेको छ।