Online News 2021-06-22 09:25:14

बेनिन शहर – इडो राज्य सरकारले राज्यपाल गोडविन ओबासेकी नेतृत्वको प्रशासनको शहरी नविकरण एजेन्डा अनुरूप बेनिन शहरका केही भागमा अवैध संरचना भत्काउन कार्यान्वयन शुरू गरिसकेको छ।

राज्य सरकारले जून १ 18, २०२१ मा जारी गरेको सूचनामा र भौतिक तथा शहरी विकास मन्त्रालयको स्थायी सचिव, क्रिस अबोडले हस्ताक्षर गरे, सरकारले उनीहरूमाथि गरेको नोटिसको म्याद समाप्त भएपछि अवैध संरचना भत्काउन सुरु गरेको बतायो। राज्यको अतिरिक्त शहर योजना कानून र विनियमको उल्ल .्घन।

केही अवैध संरचनाहरू एदो राज्यको भौतिक र शहरी विकास मन्त्रालयले ध्वस्त पारे।

मन्त्रालयले सप्ताहन्तमा बेनिन शहरको आइडन रोड, सरकारी आरक्षण क्षेत्र (जीआरए) को निजी सम्पत्तीबाट अभ्यास सुरु गरेको थियो।

मन्त्रालयका अनुसार यस सम्पत्तिको मालिकलाई बेनिन शहरको जीआरएको इहामा अक्षमा १ 13 ऐडियन स्ट्रीटमा रहेको उसको सम्पत्तीमा नोटिस दिइएको थियो।

यस सूचनालाई जून meet, २०२० मा प्रयोग गरीएको थियो, मालिकले सम्झौताको साथ भवन हटाउन वा भत्काउन जब यो कथित आवश्यक स्वीकृतिहरू पूरा गर्न असफल भयो।

सम्पत्तिको अघिल्लो पर्खालमा टाँसिएको सूचनामा संकेतले देखाउँदछ कि सम्पत्ति मालिकले जनवरी 5th र मे 20१ २०२० मा निर्माण कार्य रोक्न र हटाउनका लागि दुई नोटिसलाई बेवास्ता गरे तर उसले राज्यको मन्त्रालयबाट आवश्यक विकास अनुमति प्राप्त नगरी विकास जारी राख्यो। शहर योजना र शहरी विकास।

भनिन्छ यो विध्वंसक आवासीय अपार्टमेन्टबाट होटलमा उचित अधिकारबाट स्वीकृति बिना सम्पत्ति रूपान्तरणको साथ जोडिएको छ।

„सरकारको निर्णय बेंडेल राज्यको टाउन र कन्ट्री प्लानिंग लॉ क्याप १ section5 को सेक्शन sub (ख) (I) (iii) को उप-धारामा झुन्डिएको छ, शहर र देश नियोजनले संशोधन गरेको अनुसार इडो राज्यमा लागू संशोधन संशोधन आदेश १ 1979। 12 को १२, ”मन्त्रालयले उल्लेख गर्यो।

सरकारले बेनिन शहरको en ०, अकेन्जुआ रोडमा निर्माणाधीन 60० वटा भन्दा बढी भवनहरू ध्वस्त पार्‍यो।

अनुसन्धानका अनुसार भवनको मालिकले निर्माण योजनाको अनुमोदनका लागि उपयुक्त अधिकारीहरूसँग सम्पर्क गरेन।

यस क्षेत्रका एक निवासी जसले नाम न छाप्नु भन्ने सर्तमा बोले, सरकारले उक्त कार्यको लागि सराहना गर्नुभयो र यो राज्यको शहर योजना कानूनलाई बेवास्ता गर्ने योजना गर्ने अरूको लागि बाधा पुर्‍याउने काममा उल्लेख गरे।

“जब म the० र 80० को दशकमा हुर्कें, त्यहाँ बाढी वा क्षति भएको थिएन किनकि शहर योजना कानूनको कडाईका साथ पालन गरियो। जे होस्, आज, यो भ्रष्ट अभ्यासको कारण फरक छ। मानिसहरूले खोरहरूमा घरहरू बनाउँछन् र उनीहरूको संरचनाहरूसहित जलमार्ग रोक्दछन् किनकि तिनीहरू कसैलाई शक्तिमा चिन्छन्। यो सरकारले सहि दिशामा उठाएको एक कदम हो, ”उनले उल्लेख गरे।