Online News 2021-06-22 09:21:32

बेनिन शहर – ईडो राज्यका गभर्नर, श्री गोडविन ओबासेकी; पूर्व राष्ट्रपति ओलुसेगुन ओबासांजो र स्वास्थ्य मन्त्री डा ओसागी एहानिरेले सोमबार COVID-१ p महामारीलाई पूर्णतया पराजित गर्न र अन्य खोपबाट बचाउन सक्ने रोगहरूबाट मानिसहरूलाई जोगाउन खोप पहुँच सम्बोधन गर्न घरेलु समाधानको आवश्यकता दोहोर्‍याए।

अफ्रिकामा खोप र खोपको लागि वैध र सार्वभौमिक पहुँचको बारेमा अफ्रिकामा कोआलिशन फर डायलगको स्वतन्त्र कार्य टोलीको उद्घाटनको क्रममा उनीहरूले ओपोया, उत्तर पूर्व स्थानीय सरकारको इलाका ओकाडामा आयोजना गरे।

ओबासेकीले भने कि उनको सरकारले हाल ईडिओका लागि उच्च गुणस्तरीय स्वास्थ्य सेवा र विश्वव्यापी स्वास्थ्य सेवा सेवा प्राप्त गर्नका लागि स्वास्थ्य सेवा सुधारको विस्तृत श्रृंखला लागू गरिरहेको छ।

उनका अनुसार, „उपन्यास कोरोनाभाइरस महामारी महामारीको प्रकोपको साथसाथै यसको स्थायी अर्थतन्त्रको आर्थिक-सामाजिक अस्तित्वलाई पनि खतराले देश र राष्ट्रका नेताहरुलाई प्रभावकारी उपाय र नियन्त्रणको महत्त्वमा पुनर्विचार गर्न बाध्य तुल्याएको छ। संक्रमित रोगहरूको, जुन मध्ये खोपहरू सबै भन्दा कुशल र दिगो हस्तक्षेपको श्रेणी।

“खोपले विश्वलाई विभिन्न घातक रोगहरू र सम्भावित विनाशकारी संक्रमण र रोगहरूको सामना गर्न मद्दत पुर्‍याएको छ जुन महामारीको रूपमा परिणत हुन सक्दछ र विश्वव्यापी डूलोजस्ता पोलियो, चेचक, मेनिन्जाइटिस, निमोनिया र डायरियाजस्ता स्थानहरूमा परिवर्तन हुनसक्दछ। यी पूर्ण रूपले उन्मूलन गरिएको छ वा खोपहरूको सहायताले पूर्ण नियन्त्रणमा ल्याइएको छ। ”

उनले अगाडि भने: “खोपको विकास तथा उचित, उचित खोप र अफ्रिकामा खोपको सार्वभौमिक पहुँचको बारेमा स्वतन्त्र कार्य टोलीको उद्घाटनका लागि कोडा र यसको साझेदारहरूको पहल खोप र खोपको इतिहासमा ठीक समयमा आउँदैछ। ।

„इडोमा, हाम्रो सरकारले हाल स्वास्थ्य सेवा सुधारको एक विस्तृत श्रृंखला लागू गरिरहेको छ जुन हाम्रा जनताका लागि उच्च स्तरको स्वास्थ्यसेवा र विश्वव्यापी स्वास्थ्य सेवा सेवाहरू प्राप्त गर्न लक्षित छ।

„स्वास्थ्य सेवा, वस्तु र टेक्नोलोजीमा पहुँचमा समानताका लागि ध्यान हाम्रो सुधारको केन्द्रविन्दु हो, विशेष गरी कमजोर र कम प्रतिनिधित्व भएका समूहहरूका लागि।”

“मैले व्यक्तिगत रूपमा मार्च २०२० देखि राज्यको COVID-१ response प्रतिक्रिया टोलीको अध्यक्षता गरिसकेको छु र हामीसँग राज्यका १ 18 वटै स्थानीय सरकारहरूमा over२ भन्दा बढी खोप टोलीहरू कार्यरत छन्। हामीले हाम्रा 47 47, 44 .44 को लक्ष्य मध्ये 38 38,००० भन्दा बढी नागरिकलाई खोप लगाइसकेका छौं।

„इडोले कोडाए र अन्य सहकार्यमा सहयोगीहरूसँग काम गर्ने छ, विशेष गरी अफ्रिकामा खोप र खोपमा समान पहुँच पुर्‍याउने,” उनले आश्वासन दिए।

आफ्नो स्वागत भाषण दिँदै सेनेगलबाट आएका प्रोफेसर अब्दुलाइ बाथलीले प्रतिनिधित्व गरेका पूर्व राष्ट्रपति ओबासन्जोले भने कि नाइजेरिया र अफ्रिकाले आफ्नो समस्या समाधान गर्न स्थानीय स्रोतको उपयोग गर्न थाल्नु पर्छ।

“म सधैं विश्वास गर्छु कि अफ्रिकाको मुख्य चुनौती भनेको पैसा वा स्रोतको अभाव हो। हाम्रो मुख्य चुनौती भनेको महाद्वीपभरि हामीले देख्ने चुनौतिहरूलाई सम्बोधन गर्नका लागि अनुकूलित गृह-समाधान समाधानहरू उपलब्ध गराउन उपलब्ध संसाधनहरू उपयोग गर्न असक्षमता हो।

“हामीले हाम्रा स्थानीय समस्याहरू समाधान गर्नका लागि स्थानीय स्रोतहरूको उपयोग गर्न कदम चाल्नु आवश्यक छ। यस किसिमको पहलमार्फत अफ्रिकाले आफ्नो प्रतिभालाई प्रोत्साहित गर्न र यसलाई कायम राख्न सक्षम हुनेछ र आफ्नो उमेर लामो स्वास्थ्य चुनौतिहरूको समाधान खोज्न उनीहरूलाई सहयोग गर्नेछ। ”

उनको योगदानमा, एहनिर, जसले जुम मार्फत बोले, एउटा COVID-19 स्थानीय खोपको उत्पादन सुनिश्चित गर्न सबै सरोकारवालाहरूको सहयोगको लागि आग्रह गरे।

मुख्य भाषणमा इडो स्टेटका पूर्व गभर्नर लक्की इगबिडीनियनले भने, अफ्रिकामा विश्वका सर्वश्रेष्ठ वैज्ञानिकहरू छन् र तीमध्ये केही कोविड -१ vacc खोपको उत्पादनमा संलग्न भएको उनले थपे।