Online News 2021-06-21 11:56:39

बेनिन सिटी- एक १ London हेक्टर जग्गा जग्गाको सम्बन्धी सुनुवाई र रिजोलुसन लन्डनमा आधारित एक ब्यापार्टन मानिससँग छ, र अवैध रूपमा अतिक्रमण गरीएको छ र चिनियाँ कम्पनीले लोटेपोबा ओखामा ईडो राज्यको स्थानीय सरकारको इलाकामा Utesi समुदायमा कब्जा गरेको छ। सेप्टेम्बर २१, २०२१

लन्डनका एक व्यवसायी श्री इबोसा ओसोदिनले दाबी गरेको अभियोगमा बी / २ 245२०२० रहेको छ भने चिनियाँ कम्पनीहरूले उटेसी समुदायमा उनको हेक्टर जग्गा जबरजस्ती अधिग्रहणको सम्बन्धमा अदालतबाट न्यायको खोजी गरिरहेका छन; टाइम सेरामिक्स सीमित, रोन्सेng्ग ग्लास नाइजेरिया सीमित र रोन्टा एल्युमिनियम नाइजेरिया कम्पनीले जानाजानी र अटल भई लन्डनमा आधारित १ man० प्लटको स्वामित्वको शीर्षकलाई खण्डन गरे।

२०२० मा जारी गरिएको अधिग्रहणको प्रमाणपत्रसहित १ hect हेक्टर, १ pl० भूखंडहरू इन्नोसी, एल्डरहरू र उतेसी समुदायका सबै मान्यताप्राप्त प्रतिनिधिहरूबाट २०१ Ib मा श्री इबोसा ओसोदिनले राज्य शीर्षकको उद्देश्यका लागि सबै शीर्षक कागजातसहित किनेका थिए। उसको विदेशी व्यवसाय साझेदारहरूको समर्थनमा समुदायको विकासमा योगदान पुर्‍याउने भागको रूपमा -आर्ट हाउसिंग सम्पत्ति।

उनको फैसलामा, अदालतको कार्यवाहीको क्रममा बेनिन शहर उच्च अदालतका पीठासीन न्यायाधीशले चिनियाँ कम्पनीहरूलाई दाबी गर्ने श्री लोबोसा ओसोदिनसँग सम्झौताको अवसर खोज्नको लागि दिएको सल्लाहको सुनुवाई सुनुवाई स्थगित गरे। केस, बीट २ 245२०२०२० को साथ, सेप्टेम्बर २०२१ को २१ तारिखमा।

अध्यक्ष न्यायाधीश ब्यारिस्टर एन्थोनी ओसमुदियामेन ओसुलाका अध्यक्षले बोलेको स्थगितिको जवाफमा दाबी गर्ने श्री लोबोसा ओसोदिनले भने कि उनीहरु कानूनको शासनमा आम मानिसका लागि अन्तिम आशा हो भनेर पूर्णरुपले विश्वास गर्दछन र चिनियाँ जम्मै न्यायको खोजीमा हुनु पर्छ। कम्पनीहरूले उनीहरूको कार्यद्वारा स्पष्ट रूपमा देखाए कि उनीहरूसँग नाइजेरिया कानूनप्रति कम महत्त्व छ र दण्डहीनताको साथ व्यवहार गर्दछ, उनीहरूले उनीहरूको आफ्नै देशबाट टाढा पाउने छैनन्।

ब्यारिस्टरले चिनियाँ कम्पनीले बनाएको गैरकानुनीतालाई उदाing्ग पार्दै भने, „हामीलाई खुशी छैन कि हाम्रा ग्राहक, श्री इबोसा जो यस लगानीकर्ता हुन् उनीहरूले यस्तो व्यवहार गर्ने छन्” विदेशीहरूले जसका कम्पनीहरूले जानाजानी आफ्नो कर्पोरेट सामाजिक उत्तरदायित्वलाई बेवास्ता गरेका छन् Utesi समुदाय समुदायको बासिन्दाहरु लाई निरन्तर प्रदूषण र वातावरणीय गिरावट द्वारा।

ब्यारिस्टर ओसुलाले भने कि मुद्दा मुद्दा एक उपन्यास हो, र निश्चित छ कि न्याय मात्र हुने छैन, तर त्यो पनि गरिनु पर्नेछ।

उनले अगाडि भने कि चिनियाँ कम्पनीहरु उनीहरुको अवैधानिकताबाट मुक्त हुन सक्दैनन किनकि „हामी कानुनी दर्शनको दृढ विश्वास गर्छौं कि अदालत साधारण मानिसहरुको अन्तिम आशा हो”।