Online News 2021-06-20 22:06:10

इडो राज्य आन्तरिक राजस्व सेवा, (EIRS) ले व्यवसाय मालिकहरुलाई विशेष गरी अनौपचारिक क्षेत्रहरुमा लाग्ने कर भुक्तानलाई सरल बनाउन राजस्व स्क्र्याच कार्डको प्रयोग शुरू गरेको छ।

बयानमा कर्पोरेट कम्युनिकेसन, ईआइआरएस, साहस इबोइग्बेले भने: “राजस्व स्क्र्याच कार्ड एदो राजस्व प्रशासन प्रणाली (ईआरएएस) मोबाइल भुक्तानी समाधानको अंश हो, जसले व्यक्तिगत व्यवसायहरूको लागि सहयोग पुर्‍याउँछ र अनौपचारिक क्षेत्रको वित्तीय समावेशीकरण सुनिश्चित गर्दछ। कर निकासी कागजात प्राप्त गर्न नसक्ने प्रत्येक करदातालाई मान्यता दिँदै।

“राजस्व स्क्र्याच कार्डको प्रयोगसँगै करदाताहरूले तुरून्त सूचनाहरू प्राप्त गरेको लेनदेनमा रसिद पाउँदछन्। यसले थप करदाताहरूलाई उनीहरूको व्यवसाय परिसरको सुविधाबाट भुक्तान गर्न सक्षम गर्दछ, जसले समयको अपव्यय र अनावश्यक बैंक लाम हटाउँछ। ”

उनले थपे कि „व्यक्तिगत करदाताहरूले EIRS लाइसेन्स प्राप्त र अनुमोदित डीलरहरू र उनीहरूका विक्रेताहरूबाट राजस्व स्क्र्याच कार्डको अनुहार मूल्य खरीद गर्ने अपेक्षा गरिन्छ।”

बयानले थप भुक्तानी गरिएको करदाताहरूलाई सँधै खरीद गरिएको कार्डहरू प्रक्रिया गर्न र अनुमोदित र निर्दिष्ट राजस्व कलेक्टरहरू (आरसीहरू) द्वारा एक अद्वितीय पोइन्ट अफ सेल (पीओएस) उपकरणको साथ प्राप्त गर्न सुनिश्चित गर्न आदेश दियो।