Online News 2021-06-20 21:43:53

ओमेगा विश्व ग्लोबल मन्त्रालय (फेलोशिप चर्च) का जनरल निरीक्षक 49 year बर्षे पास्टर उकाचुकवु क्रिस्टोफरले ,० वर्षीया श्रीमती धैर्यलाई कुटपिट गरे र उनको लासलाई गोप्य रूपमा उनको कंपाउन्डमा एउटा चिहानमा गाडे।

उक्त घटना अकवा इबोम राज्यको एकेट स्थानीय सरकार क्षेत्रको इकोट अबिया गाउँमा भएको थाहा पाए।

पुलिस सार्वजनिक सम्बन्ध अधिकारी, अक्वा इबोम कमाण्ड, एसपी ओडिको म्याकडन जसले घटनाको पुष्टि गरे कि राज्यका पुलिस कार्यकर्ताहरूले क्रिस्टोफरलाई पक्राउ गरेको छ, उनलाई हिरासतमा लिएको छ र उनको हत्याको बारेमा अनुसन्धान भइरहेको छ।

संदिग्ध, जो इबोनी राज्यका एक इन्दिगी हुन्, उनले आफ्नी पत्नी, पाँच छोरीको आमालाई कुटपिट गरेको आरोपमा बुधवार कुटपिट गरे र उनको लास गोप्य रूपमा आफ्नो ट्र्याक कभर गर्न आफ्नो परिसरमा एउटा चिहानमा गाडे।

बिहीबार पुलिस जनसम्पर्क अधिकारी एसपी म्याकडनले एक विज्ञप्तिमा उनले भने कि उक्त संदिग्ध व्यक्तिलाई इलाकाका युवाहरूले भरपर्दो सूचना दिए पछि पक्राउ गरेको थियो।

„अक्वा इबोम राज्य पुलिस कमान्डले आफ्नी पत्नीको हत्या र लाशलाई उनको परिसरमा एउटा चिहानमा गाड्दै गरेको आरोपमा उकाचुकुवा हनोक क्रिस्टोफरलाई पक्राउ गरेको छ।”

“१ 16 जुन, २०२१ बिहान २ बजेतिर उक्त क्षेत्रका युवाहरूको सूचनामा भर परेर एकेट पुलिस डिभिजनका डीपीओ, सीएसपी आइतवार दिघा र टोलीले ओमेगा विश्व ग्लोबल मिनिस्ट्री (फेलोशिप चर्च) का संस्थापक उकाचुकु क्रिस्टोफरलाई पक्राउ गरे। आफ्नो पत्नी, धैर्य क्रिस्टोफरको हत्या गर्दै। ”

„आफ्नी श्रीमतीसंग घरेलु मतभेद रहेको उक्त संदिग्ध महिलाले उनलाई जीवन र बेवफाईका धेरै कष्टका कारण भएको आरोप लगाएकी छ जुन जुन 9th तारिखमा समाधान नगरिएको मतभेदको कारणले कुटपिट गरी कुटपिट गरी उसको ट्र्याक कवर गर्न अन्य मा, उनले आफ्नो परिसर मा एक उथले चिहान खन्न र उनलाई दफन। मृतकको लास पुलिसले उठाएर शव पोस्टमार्टमको लागि मोर्चरीमा राखिएको छ।

अक्वा इबोम राज्यका पुलिस आयुक्त एन्ड्र्यू अमीनगेमले राज्य अनुसन्धान तथा गुप्तचर विभागका प्रभारी नायब आयुक्तलाई विवेकी अनुसन्धानका लागि मुद्दा लिने आदेश दिएका छन् र संदिग्धलाई कारवाही गरिने आश्वासन दिएका छन्।