Online News 2021-06-20 09:23:06

एनआईएन सिटी – एडो राज्य सरकारले राज्यमा एचआईभी / एड्सको फैलावट न्यूनीकरण गर्ने अभियानमा एडो राज्य कार्यवाहक समिति (साका) सँग साझेदारी गर्ने दृष्टिकोणमा आफ्नो प्रतिबद्धताको आश्वासन दिएको छ।

स्थायी सचिव, ईडो राज्य संचार तथा अभिमुखिकरण मन्त्रालय, श्री जोसेस सेदेले बेनिन शहरमा हिजो मन्त्रालयको शिष्टाचार भ्रमणमा आएका साकाको टोलीलाई मेजबान खेल्दा यो आश्वासन दिए।

मानिसहरूलाई सँधै एचआईभी परीक्षणको लागि लाभ उठाउनु पर्ने आवश्यकतालाई औंल्याउने सेडेले भने, „यो रोगको स्थायी मेडिकल उपचार अहिलेसम्म पत्ता लागेको छैन, तर यसको प्रसारलाई कम गर्नु आवश्यक छ।

एक पहिचान गरिएको समस्या भनेको आधा समाधान भएको बताउँदै, पीएसले यस वर्षको राष्ट्रिय एचआईभी परीक्षण दिवसको लागि २ 27 जुन, २०२१ लाई आफुलाई उपभोग गर्न आग्रह गरे र भाइरसको प्रारम्भिक पहिचान चाँडो नै उपचारको उद्देश्यका लागि उपयुक्त छ भनेर जोड दिए।

समाजमा एचआईभी रोगको फैलावटलाई बढावा दिँदै एसएसीएको भूमिकाको मूल्या app्कन गर्दै उनले राज्यका गभर्नर गोडविन ओबासेकीको इडो राज्यलाई फेरि महान् बनाउने दृष्टिकोणको अनुरूप रहेको बताउँदै जोसेजले भने कि वर्तमान प्रशासन राज्यको मर्यादा पुनर्स्थापित गर्न प्रतिबद्ध छ। , यसकारण बनाउनुहोस् इडो राज्य ग्रेट अगेन (मेगा)।

मिडवेस्ट युगदेखि नै इडो स्टेट सधैं नै माथिल्लो दर्जामा रहेको कुरा स्वीकार गर्दै, पीएसले एदो राज्यका असल जनतालाई राज्यको राज्यपालसँगको राज्यलाई ईर्ष्यालु उचाइमा पुर्‍याउन सहयोगलाई अझ मजबुत बनाउनुपर्ने आवश्यकताको आरोप लगाए।

यस अघि एडो राज्य कार्य समिति (एसएसीए) का कार्यकारी निर्देशक श्रीमती फ्लोरा ओयाखिलोमेले एचआईभी सम्बन्धी मुद्दाहरुमा आवश्यक वकालत / जागरूकता सिर्जना गर्न सरोकारवालाहरुसंग सहकार्यको आवश्यकता भएकोले उक्त भ्रमण उपयुक्त भएको बताएका थिए।

श्रीमती ओयाखिलोमेले यस्तो भ्रमणलाई अवसरको रूपमा हेर्नुका साथै जनतालाई उनीहरूको स्थिति जान्नका लागि सँधै चाँडै परीक्षाको लागि जानुपर्ने आवश्यकताप्रति पनि संवेदनशीलता देखाई साच्चै यस अभियानमा सफल हुनका लागि सहयोगको लागि अपील गरे।

उनले खुलासा गरे कि राष्ट्रिय एचआईभी नि: शुल्क परीक्षण दिन जुन १ 198 33 मा शुरू भएको थियो जुन २ 27’२०१२ को जून देखि हुनेछ र जनतालाई आफ्नो स्थिति चाँडै जान्ने उद्देश्यका लागि अवसरको सदुपयोग गर्न आह्वान गर्‍यो।

उनले PS लाई राज्यमा SACA को गतिविधिहरु संग मन्त्रालय परिचित गर्न को लागी श्रोताहरुलाई धन्यवाद दिए र निरन्तर सहयोगको लागि अपील गरे।

साथै, नाइजेरियामा एचआईभी / एड्सका लागि सिभिल सोसाइटीका राज्य समन्वयक, सालिउ आइदोरोलोले उक्त भ्रमणलाई SACA को क्रियाकलापको सम्बन्धमा सूचना व्यवस्थापन महत्वपूर्ण भएको औंल्याए।

गभर्नर ओबासेकीको राज्यको अर्थतन्त्रका सबै क्षेत्रहरुमा विकासको प्रगतिलाई नजान्ने एडोरोलोले राज्यपाललाई सहयोगको लागि अपील गर्ने अवसरको प्रयोग गरी साकालाई सफल बनाउन सहयोग गरे।